Close

NOAH Engadalen støtter lokale tiltak for barn, unge og frivilligheten i 2025

Et motorsportprosjekt ved Nittedal ungdomsskole og jentesatsing i Gjelleråsen IF er blant tiltakene som får støtte når NOAH Engadalen fordeler årets sponsormidler.

Til sammen har ni lag og foreninger i Nittedal fått støtte til tiltak som fremmer aktivitet, inkludering og fellesskap i lokalmiljøet.

Vi prioriterer prosjekter som skaper verdi for mange – særlig for barn og unge. Årets mottakere viser både engasjement, kreativitet og evne til å gjøre en forskjell, sier daglig leder ved NOAH Engadalen Egil Solheim.

Praktisk læring og varige verdier

Elevtjenesten ved Nittedal ungdomsskole er en av årets hovedmottakere. Skolen har etablert et unikt motorsportprosjekt i skoletiden, der elevene får praktisk innsikt i mekanikk, lagarbeid og sikkerhet. Prosjektet gir ungdom et alternativt læringsmiljø som bygger både ferdigheter og mestring.

Også i de organiserte fritidstilbudet går støtten til målrettet arbeid for å inkludere og beholde de unge lengst mulig. Gjelleråsen IF Fotball får støtte til sitt arbeid for å sikre at jenter blir værende i fotballen – et tiltak som skal bidra til å skape trygge, motiverende og utviklende miljøer for unge spillere.

Bredde, frivillighet og felleskap

Støtteordningen favner bredt, og flere lokale aktører får midler til viktige formål. Rotnes skolekorps får hjelp til å fornye uniformene sine – et tiltak som styrker både identitet og samhold blant musikanter i alle aldre. Hakadal ILs Aqua-gruppe får støtte til nytt utstyr for svømmeopplæring, mens Dølis Venner bruker midlene på sosiale og praktiske tiltak for brukerne ved Døli bo- og servicesenter.

Nittedal IL får videre støtte til sin brede barneidrettssatsing, som holder kostnadene nede og tilbudene åpne for alle. I tillegg mottar Nittedal Orientering støtte til å videreføre den populære Stolpejakten, og Kreftforeningen får bidrag til å arrangere Stafett for Livet.

NOAH Engadalen viderefører også sitt samarbeid med Nittedal Rotaryklubb, som hvert år deler ut Realfagprisen til elever i videregående skole. Prisen skal motivere unge til å velge realfaglige retninger og belønner innsats og faglig nysgjerrighet.

Stor frivillig innsats

Vi er stolte over å støtte disse tiltakene, og gleder oss til å følge prosjektene videre. Vi vet at mange legger ned en stor frivillig innsats, og håper støtten kan være med på å gjøre jobben litt lettere, sier Egil Solheim.

Mottakere av sponsormidler fra NOAH Engadalen 2025

Mottaker Beløp
Nittedal ungdomsskole 40 000 kr
Gjelleråsen IF Fotball 40 000 kr
Rotnes skolekorps 20 000 kr
Dølis Venner 20 000 kr
Hakadal IL – Aqua-gruppen 20 000 kr
Nittedal IL 18 750 kr
Nittedal Orientering 10 000 kr
Kreftforeningen 10 000 kr
Nittedal Rotaryklubb 10 000 kr
Dette er en automatisk oversettelse ved bruk av Google translate »